A „Nomadland” a Producers Guild Awards fődíját kapja: A nyertesek teljes listája

DÍJAKÜT

ebédötletek munkahétre

A Nomadland -t az Amerikai Producerek Céhe a legjobban gyártott 202 fokos filmnek nevezte, ami újabb lökést adott neki egy Oscar -versenyen, ahol már a kedvencnek tartották.

Abban a kategóriában, ahol Chloé Zhao visszafogott utazási beszámolója hét másik Oscar -jelölttel állt szemben, a Producers Guild kulcsfontosságú mutatót szolgáltatott arról, hogy a film olyan erővel rendelkezik az iparágon belül, amelyet a kritikusokkal már bemutatott. Ezzel elvette az esélyt, hogy az olyan riválisoknak, mint a Promising Young Woman, a The Trial of the Chicago 7 és a Minari, meg kell ragadniuk a lendületet a díjátadó szezon egyik döntő pillanatában.

A film most hatalmas díjakat kapott, többek között a Golden Globe, a Critics Choice Awards és a Gotham Awards díjakat.

Ennek ellenére a Producers Guild Award nem az a tévedhetetlen Oscar -előrejelző, amilyennek valaha látszott. Hosszú éveken keresztül, különösen miután mindkét csoport 10-re bővítette a jelöltek számát, és bevezette a szavazatok rangsorolás szerinti rendszerét, a két díjat évről évre ugyanaz a film kapta-de az elmúlt öt évben a PGA-győztes csak kétszer nyerte meg az Oscar -díjat, a The Shape of Water 2018 -ban, a Green Book pedig 2019 -ben. A másik három évben a Producers Guild nyertesei a The Big Short, a La La Land és az 1917, míg az Oscar -díjat a Spotlight, a Moonlight nyerte és Parazita.

Összességében a Producers Guild győztese 31 év alatt 21 alkalommal nyerte el a legjobb film Oscar -díját is, beleértve azt az egy évet, amelyben a 12 Years a Slave and Gravity holtversenyben a PGA -n, az előbbi film pedig az Oscar -díjat nyerte.

A televíziós kategóriákban a drámasorozatokért járó PGA -díjat a Korona, míg a vígjátéksorozat díját a Schitt's Creek kapta. Hamilton nyerte el a televíziós vagy streamelt mozgókép díját, míg a Queen's Gambit a limitált sorozatú televíziózásért.

A múlt héten Tonight With John Oliver nyerte az élő szórakoztató/talk -televízió díját, míg a RuPaul Drag Race játék- és versenytévén nyert. Az Utolsó tánc nyerte a nonfiction televíziót.

Négy kategória-sportprogram, gyermekprogram, rövid formátumú program és a PGA Innovációs Díj-győzteseit szombaton külön rendezvényen hirdették ki. Ezeket a díjakat a Defying Gravity: The Untold Story of Women’s Gymnastics, a The Power of We: A Sesame Street Special, a Carpool Karaoke: The Series és a BRCvr.

Az én polip tanárom elnyerte a dokumentumfilm díját egy kategóriában, amely hét filmet tartalmazott, köztük az Oscar -jelölt Time -t. Az animációs film díját a Pixar Soul kapta.

A Writers Guild Awards-hoz hasonlóan a Producers Guild ünnepséget is előzetesen rögzítették, az összes jelölt felvételt készített az elfogadó beszédekről-ami a WGA-hoz hasonlóan bizonyos szenvedély- és izgalomhiányhoz vezetett ezekben a beszédekben. Ugyanakkor ez a formátum általában három órás szertartást vett igénybe, és kevesebb mint 90 percre csökkentette.

Íme a jelöltek listája. A nyerteseket jelzi *GYŐZTES .

Darryl F. Zanuck -díj a színházi mozgóképek kiváló produceréért
Borat Későbbi Mozifilm, Sacha Baron Cohen, Monica Levinson, Anthony Hines
Júdás és a Fekete Messiás, Charles D. King, Ryan Coogler, Shaka King
Ma Rainey fekete alja, Denzel Washington, Todd Black
Mank, Ceán Chaffin, Eric Roth, Douglas Urbanski
Minari, Christina Oh
Nomadland, Frances McDormand, Peter Spears, Mollye Asher, Dan Janvey, Chloé Zhao *GYŐZTES